Magyar Katolikus Lexikon > T > Temetési gyászénekek a szokásos egyházi imák- és szent szertartásokkal...

Temetési gyászénekek a szokásos egyházi imák- és szent szertartásokkal..., Pest, 1860: →Garay Alajos és Sohlya Antal szerkesztette gyűjtemény. - A temetési szert-hoz csatlakoztatva 79 egyszólamú éneket, 7 tétel 2-3 szólamú földolgozást és 7 önálló, 3-4 szólamú ffikari művet tartalmaz. Ez utóbbiak Engeszer Mátyástól, ill a Zsasskovszky testvérek Cantica sacrájából (1859) valók. 104 m. ének szövege 89 dallammal. A korábbi gyakorlattal kevés kapcsolatot mutat. Kb. az énekek felének ismerjük szerzőjét, ebből 43 Garay Jánosé. A dallamok javát Engeszer (29), Sohlya (13) és mások írták a ~ számára. Talán 10-12 számítható a hagyományos énekkincshez. A szerk-k fő törekvése a kántorok nem kívánatos halotti búcsúztatóinak helyettesítése. P.G.